با افزایش اعتبار در جشنواره پاییزی لیارا، ۲۵ درصد اعتبار هدیه دریافت کنید. (فرصت محدود)

چگونه چک‌لیست‌ها می‌توانند به شما کمک کنند؟


۲۰ فروردین ۱۴۰۰
چگونه چک‌لیست‌ها می‌توانند به شما کمک کنند؟

استفاده از چک‌لیست ارزش بسیار زیادی دارد زیرا شما با پیروی از آن می‌توانید کارهای خود را به‌طرز شگفت‌انگیزی دقیق‌تر از گذشته انجام دهید، علاوه‌بر آن چک‌لیست‌ها جان افراد بسیار زیادی را در مشاغلی مانند پزشکی و خلبانی نجات داده‌اند.

مزایای چک‌لیست

مزایای متعددی در استفاده از چک‌لیست وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

  • استفاده از چک‌لیست به‌عنوان نقشه راه از اولین مزیت‌هایی است که می‌توانیم به آن بپردازیم و تیم‌ها به این صورت می‌توانند مشکل‌های خود را سریع‌تر از گذشته حل کنند.
  • اعضای تیم در هنگام استفاده از چک‌لیست بایستی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند بنابراین در این سیستم همه‌ی افراد در نظر گرفته می‌شوند.
  • ایجاد یک سیستم شفاف به حفظ ثبات و دستیابی به استانداردهای بالاتر کمک می‌کند.
  • مراجعه روزانه به چک‌لیست در فرایند تجزیه و تحلیل پروژه به شما کمک می‌کند.

نکاتی درباره‌ی ایجاد چک‌لیست شخصی

ساده‌ترین روش برای ایجاد چک‌لیست شخصی‌سازی شده به شکل زیر است:

  • فرایند کلی پروژه را به سه قسمت که بیانگر ابتدا، میانه و پایان پروژه هستند، تقسیم کنید. پس از انجام این کار هربار که می‌خواهید بخشی از پروژه را پیش ببرید، روی قسمت خاصی از چک‌لیست تمرکز خواهید کرد.
  • توجه داشته باشید که نباید چک‌‌لیست را با تمام جزئیات انجام هر کار پر کنید. با توجه به این موضوع بایستی ساختار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که مهم‌ترین کارها در چک‌لیست شما وجود داشته باشد.
  • هدف خود را در استفاده از چک‌لیست فراموش نکنید. با تکرار چک‌لیستی که در دست دارید می‌توانید راه‌هایی برای بهبود روند یا مهارت‌های شخصی خود پیدا کنید.

سوال‌هایی که در هنگام ایجاد چک‌‌لیست باید از خودتان بپرسید

  • آیا راه بهتری برای انجام این کار وجود دارد؟
  • آیا سوال‌ خاصی ذهن شما را درگیر کرده است؟
  • چه عناوینی را باید تحقیق کنید؟

مثال‌هایی که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید

منبع: https://blog.anavela.dev/how-checklists-can-help-you-as-a-developer

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته رایگان استفاده کنید.

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

تجربه کار باliara_cloud@امروز خیلی خوب بود. یکی از سرویس هام رو منتقل کردم روش و راضیم. انقد سریع و جذاب کارم راه افتادم اصن باورم نمیشد! برعکس سرویس های PaaS دیگه با اون همه پیچیدگیشون. دمتون گرم
...

MohammadReza
liara testimonial
keikaavousi

بعد از بسته شدن @fandoghpaas و ناراحتی همه‌مون از اینکه یه سرویس خوب و صادق نمی‌تونه از پس هزینه‌ها بر بیاد، سرویسم رو منتقل کردم به پاس لیارا (https://liara.ir @liara_cloud) . تجربه راحت و خوب. تفاوت‌هایی داشت که کمی کار می‌خواست ولی تا الان کاملا راضی.

jadi
liara testimonial
jadi

با قدرت میتونم بگم تیم پشتیانی لیاراliara_cloud@یکی از بهترین تیم‌های پشتیبانی که تا حالا دیدم. کارشون ارائه سرویس‌های PaaS هست ولی من سوال در سطح برنامه خودمم(نه زیرساخت پلتفرم) که میپرسم بازم کامل و به موقع راهنمایی میکنن.

Amir
liara testimonial
amirmazinani_ir

واسه سرویس PaaS با اختلاف لیارا بهترین رابط کاربری داره و یکی از مزیت‌های سرویس دیتابیس‌شون اینه که خودشون به صورت دوره‌ای بکآپ میگیرن.
...

Ali Najafi
liara testimonial
me_ali_najafi

یکی از کارهای خوبی که جدیداً میکنم اینه که یه دیتابیس روی لیارا میسازم و به پروژه وصل میکنم اینطوری هم خونه و هم محل کار دیتابیس بروز رو دارم و راحت میتونم ادامه بدم کار روliara_cloud@

Navid
liara testimonial
1navid

عاشقliara_cloud@شدم درسته در حد AWS نیست ولی خب تجربه خوبی واسه پروژه های داخل ایران ارائه میده، میتونم رو CD هم اجراش کنم

Amir H Shekari
liara testimonial
vanenshi