برنامه‌نویسی

۵ زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی DevOps


۱۴ فروردین ۱۴۰۰
۵ زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی devops

در این مقاله قصد داریم پنج زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی DevOps را به شما معرفی کنیم و مطمئنا از این موضوع آگاه هستید که مهارت‌های توسعه علاوه‌بر مهارت‌های زیرساخت می‌توانند در پیدا کردن یک جایگاه شغلی مناسب به شما کمک کنند.

Python

زبان Python در حوزه‌ی زیرساخت به یک ابزار همه کاره تبدیل شده است برای مثال از این زبان برنامه‌نویسی در پروژه‌‌‌هایی مانند OpenStack استفاده شده و حتی با استفاده از فریم‌ورک‌هایی مانند Django می‌توانید برنامه‌های وب خود را با استفاده از این زبان توسعه دهید. به‌عبارت دیگر می‌توانیم بگوییم که Python یک زبان برنامه‌نویسی با کاربردهای بسیار گسترده است.

Ruby

از Ruby در تعدادی پروژه‌های زیرساخت مانند ManagelQ استفاده شده است. البته این پروژه از فریم‌ورک محبوب این زبان یعنی Ruby on Rails قدرت گرفته است.

JavaScript

اکوسیستم JavaScript با سرعتی حیرت انگیز به رشد خود ادامه می‌دهند. این زبان، مقیاس بسیار گسترده‌ای از برنامه‌های client-side تا فریم‌ورک‌های server-side را در بر گرفته و همچنین قلب تپنده بسیاری از برنامه‌های سطح اینترنت است.

Go

زبان Go در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و از آن زمان تا کنون سروصدای زیادی به پا کرده است. طراحان این زبان بر ساخت یک زبان برنامه‌نویسی static type تمرکز کرده بودند که به زبان انسان‌ها نزدیک‌تر باشد و در مقیاس‌های مختلف عملکرد خوبی از خود ارائه دهد.

C

زبان برنامه‌نویسی C یکی از زبان‌هایی است که برای یادگیری آن بهتر است هدف خاصی داشته باشید. همچنین بسیار جالب است که بدانید بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی فعلی با این زبان توسعه داده شده‌اند و برای درک عمیق‌تر پروژه‌هایی مانند KVM، libvirt و QEMU بایستی این زبان را به‌طور اساسی درک کرده باشید.

منبع: https://opensource.com/article/17/4/top-5-programming-languages-devops