۵ زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی DevOps


۱۴ فروردین ۱۴۰۰
۵ زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی devops

در این مقاله قصد داریم پنج زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی DevOps را به شما معرفی کنیم و مطمئنا از این موضوع آگاه هستید که مهارت‌های توسعه علاوه‌بر مهارت‌های زیرساخت می‌توانند در پیدا کردن یک جایگاه شغلی مناسب به شما کمک کنند.

Python

زبان Python در حوزه‌ی زیرساخت به یک ابزار همه کاره تبدیل شده است برای مثال از این زبان برنامه‌نویسی در پروژه‌‌‌هایی مانند OpenStack استفاده شده و حتی با استفاده از فریم‌ورک‌هایی مانند Django می‌توانید برنامه‌های وب خود را با استفاده از این زبان توسعه دهید. به‌عبارت دیگر می‌توانیم بگوییم که Python یک زبان برنامه‌نویسی با کاربردهای بسیار گسترده است.

Ruby

از Ruby در تعدادی پروژه‌های زیرساخت مانند ManagelQ استفاده شده است. البته این پروژه از فریم‌ورک محبوب این زبان یعنی Ruby on Rails قدرت گرفته است.

JavaScript

اکوسیستم JavaScript با سرعتی حیرت انگیز به رشد خود ادامه می‌دهند. این زبان، مقیاس بسیار گسترده‌ای از برنامه‌های client-side تا فریم‌ورک‌های server-side را در بر گرفته و همچنین قلب تپنده بسیاری از برنامه‌های سطح اینترنت است.

Go

زبان Go در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و از آن زمان تا کنون سروصدای زیادی به پا کرده است. طراحان این زبان بر ساخت یک زبان برنامه‌نویسی static type تمرکز کرده بودند که به زبان انسان‌ها نزدیک‌تر باشد و در مقیاس‌های مختلف عملکرد خوبی از خود ارائه دهد.

C

زبان برنامه‌نویسی C یکی از زبان‌هایی است که برای یادگیری آن بهتر است هدف خاصی داشته باشید. همچنین بسیار جالب است که بدانید بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی فعلی با این زبان توسعه داده شده‌اند و برای درک عمیق‌تر پروژه‌هایی مانند KVM، libvirt و QEMU بایستی این زبان را به‌طور اساسی درک کرده باشید.

منبع: https://opensource.com/article/17/4/top-5-programming-languages-devops

خدمات رایگان لیارا

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته رایگان استفاده کنید.

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

تجربه کار باliara_cloud@امروز خیلی خوب بود. یکی از سرویس هام رو منتقل کردم روش و راضیم. انقد سریع و جذاب کارم راه افتادم اصن باورم نمیشد! برعکس سرویس های PaaS دیگه با اون همه پیچیدگیشون. دمتون گرم
...

MohammadReza
liara testimonial
keikaavousi

بعد از بسته شدن @fandoghpaas و ناراحتی همه‌مون از اینکه یه سرویس خوب و صادق نمی‌تونه از پس هزینه‌ها بر بیاد، سرویسم رو منتقل کردم به پاس لیارا (https://liara.ir @liara_cloud) . تجربه راحت و خوب. تفاوت‌هایی داشت که کمی کار می‌خواست ولی تا الان کاملا راضی.

jadi
liara testimonial
jadi

یه خسته نباشید باید به تصمیمliara_cloud@بگم،
بعد از چندین روز سرکله زدن با سرویس های مشابه بالاخره تصمیم گرفتم لیارا رو امتحان کنم و باور نمیشه ۱۰ دقیقه بیشتر وقت نبرد،
دمتون گرم.

Arch
liara testimonial
EbadiDev

واسه سرویس PaaS با اختلاف لیارا بهترین رابط کاربری داره و یکی از مزیت‌های سرویس دیتابیس‌شون اینه که خودشون به صورت دوره‌ای بکآپ میگیرن.
...

Ali Najafi
liara testimonial
me_ali_najafi

یکی از کارهای خوبی که جدیداً میکنم اینه که یه دیتابیس روی لیارا میسازم و به پروژه وصل میکنم اینطوری هم خونه و هم محل کار دیتابیس بروز رو دارم و راحت میتونم ادامه بدم کار روliara_cloud@

Navid
liara testimonial
1navid

عاشقliara_cloud@شدم درسته در حد AWS نیست ولی خب تجربه خوبی واسه پروژه های داخل ایران ارائه میده، میتونم رو CD هم اجراش کنم

Amir H Shekari
liara testimonial
vanenshi

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟
تلفن واحد فروش:
۰۲۵-۳۳۵۵۷۶۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)
تلفن واحد فروش: ۳۳۵۵۷۶۱۹-۰۲۵ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)