با افزایش اعتبار در جشنواره عیدانه لیارا، ۲۵ درصد اعتبار هدیه دریافت کنید. (فرصت محدود)

۵ زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی DevOps


۱۴ فروردین ۱۴۰۰
۵ زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی devops

در این مقاله قصد داریم پنج زبان برنامه‌نویسی برتر در حوزه‌ی DevOps را به شما معرفی کنیم و مطمئنا از این موضوع آگاه هستید که مهارت‌های توسعه علاوه‌بر مهارت‌های زیرساخت می‌توانند در پیدا کردن یک جایگاه شغلی مناسب به شما کمک کنند.

Python

زبان Python در حوزه‌ی زیرساخت به یک ابزار همه کاره تبدیل شده است برای مثال از این زبان برنامه‌نویسی در پروژه‌‌‌هایی مانند OpenStack استفاده شده و حتی با استفاده از فریم‌ورک‌هایی مانند Django می‌توانید برنامه‌های وب خود را با استفاده از این زبان توسعه دهید. به‌عبارت دیگر می‌توانیم بگوییم که Python یک زبان برنامه‌نویسی با کاربردهای بسیار گسترده است.

Ruby

از Ruby در تعدادی پروژه‌های زیرساخت مانند ManagelQ استفاده شده است. البته این پروژه از فریم‌ورک محبوب این زبان یعنی Ruby on Rails قدرت گرفته است.

JavaScript

اکوسیستم JavaScript با سرعتی حیرت انگیز به رشد خود ادامه می‌دهند. این زبان، مقیاس بسیار گسترده‌ای از برنامه‌های client-side تا فریم‌ورک‌های server-side را در بر گرفته و همچنین قلب تپنده بسیاری از برنامه‌های سطح اینترنت است.

Go

زبان Go در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و از آن زمان تا کنون سروصدای زیادی به پا کرده است. طراحان این زبان بر ساخت یک زبان برنامه‌نویسی static type تمرکز کرده بودند که به زبان انسان‌ها نزدیک‌تر باشد و در مقیاس‌های مختلف عملکرد خوبی از خود ارائه دهد.

C

زبان برنامه‌نویسی C یکی از زبان‌هایی است که برای یادگیری آن بهتر است هدف خاصی داشته باشید. همچنین بسیار جالب است که بدانید بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی فعلی با این زبان توسعه داده شده‌اند و برای درک عمیق‌تر پروژه‌هایی مانند KVM، libvirt و QEMU بایستی این زبان را به‌طور اساسی درک کرده باشید.

منبع: https://opensource.com/article/17/4/top-5-programming-languages-devops


خدمات رایگان لیارا

free liarafree liara

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از زبان Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید.

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟

در تمامی روز‌های هفته کنارتان هستیم.

شماره تماس:
۰۲۵-۳۷۸۳۸۹۴۶