کاهش خستگی چشم با انتخاب فونت مناسب


۴ فروردین ۱۴۰۰
کاهش خستگی چشم با انتخاب فونت مناسب

مطمئنا به‌عنوان یک توسعه‌دهنده زمان زیادی در روز را به صفحه‌ی کامپیوتر نگاه می‌کنید. خستگی چشم که باعنوان Asthenopia شناخته می‌شود، یک مسئله‌ی جدی است به‌همین دلیل ایجاد تغییر در ظاهر پیش‌فرض IDEهایی مانند VSCode می‌تواند مفید باشد. حال در این مقاله تصمیم داریم تا فونت‌هایی که به‌طور خاص در خواناتر کردن کدها تاثیر دارند را به شما معرفی کنیم.

۱) JetBrains Mono

ویرایشگرهای کد JetBrains مانند PhpStorm یا PyCharm در میان توسعه‌دهندگان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و جالب است بدانید که آن‌ها فوت اختصاصی خود را دارند.

۲) Fira Code

Fira Code را می‌توان یک فونت کلاسیک typeface دانست که مورد پسند بسیاری از توسعه‌دهندگان است. این فونت با ASCII سازگار است و با قابلیت‌های خاص خود باعث افزایش خوانایی کدها می‌شود.

۳) Source Code Pro

Source Code Pro یک فونت متن باز است که توسط شرکت Adobe در GitHub منتشر شده و بیش از ۱۷ هزار Star دارد بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که در جامعه‌ی توسعه‌دهندگان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و شما می‌توانید آن را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

۴) Droid Sans Mono

Droid Sans Mono یک فونت typeface است که توسط Steve Matteson برای اکوسیستم اندروید منتشر شده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان این فونت را دوست دارند اما در خوانایی O و 0 با مشکل روبرو خواهید شد.

خوشبختانه AlbertoDorado این مشکل در فونت را برطرف کرده است.

۵) Monoid

Monoid یکی دیگر از فونت‌های monospace typeface معروف است که مورد پسند بسیاری از توسعه‌دهندگان قرار گرفته زیرا قابلیت‌های این فونت باعث برجسته شدن آن از سایر فونت‌ها می‌شود.

منبع: https://hackernoon.com/reduce-your-eye-fatigue-with-these-top-6-fonts-for-easier-programming-in-2021-pb3k33g1

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

free liarafree liara

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید.

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟

در تمامی روز‌های هفته کنارتان هستیم.

شماره تماس:
۰۲۵-۳۷۸۳۸۹۴۶