کاهش خستگی چشم با انتخاب فونت مناسب


۴ فروردین ۱۴۰۰
کاهش خستگی چشم با انتخاب فونت مناسب

مطمئنا به‌عنوان یک توسعه‌دهنده زمان زیادی در روز را به صفحه‌ی کامپیوتر نگاه می‌کنید. خستگی چشم که باعنوان Asthenopia شناخته می‌شود، یک مسئله‌ی جدی است به‌همین دلیل ایجاد تغییر در ظاهر پیش‌فرض IDEهایی مانند VSCode می‌تواند مفید باشد. حال در این مقاله تصمیم داریم تا فونت‌هایی که به‌طور خاص در خواناتر کردن کدها تاثیر دارند را به شما معرفی کنیم.

۱) JetBrains Mono

ویرایشگرهای کد JetBrains مانند PhpStorm یا PyCharm در میان توسعه‌دهندگان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و جالب است بدانید که آن‌ها فوت اختصاصی خود را دارند.

۲) Fira Code

Fira Code را می‌توان یک فونت کلاسیک typeface دانست که مورد پسند بسیاری از توسعه‌دهندگان است. این فونت با ASCII سازگار است و با قابلیت‌های خاص خود باعث افزایش خوانایی کدها می‌شود.

۳) Source Code Pro

Source Code Pro یک فونت متن باز است که توسط شرکت Adobe در GitHub منتشر شده و بیش از ۱۷ هزار Star دارد بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که در جامعه‌ی توسعه‌دهندگان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و شما می‌توانید آن را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

۴) Droid Sans Mono

Droid Sans Mono یک فونت typeface است که توسط Steve Matteson برای اکوسیستم اندروید منتشر شده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان این فونت را دوست دارند اما در خوانایی O و 0 با مشکل روبرو خواهید شد.

خوشبختانه AlbertoDorado این مشکل در فونت را برطرف کرده است.

۵) Monoid

Monoid یکی دیگر از فونت‌های monospace typeface معروف است که مورد پسند بسیاری از توسعه‌دهندگان قرار گرفته زیرا قابلیت‌های این فونت باعث برجسته شدن آن از سایر فونت‌ها می‌شود.

منبع: https://hackernoon.com/reduce-your-eye-fatigue-with-these-top-6-fonts-for-easier-programming-in-2021-pb3k33g1

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته رایگان استفاده کنید.

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

تجربه کار باliara_cloud@امروز خیلی خوب بود. یکی از سرویس هام رو منتقل کردم روش و راضیم. انقد سریع و جذاب کارم راه افتادم اصن باورم نمیشد! برعکس سرویس های PaaS دیگه با اون همه پیچیدگیشون. دمتون گرم
...

MohammadReza
liara testimonial
keikaavousi

بعد از بسته شدن @fandoghpaas و ناراحتی همه‌مون از اینکه یه سرویس خوب و صادق نمی‌تونه از پس هزینه‌ها بر بیاد، سرویسم رو منتقل کردم به پاس لیارا (https://liara.ir @liara_cloud) . تجربه راحت و خوب. تفاوت‌هایی داشت که کمی کار می‌خواست ولی تا الان کاملا راضی.

jadi
liara testimonial
jadi

یه خسته نباشید باید به تصمیمliara_cloud@بگم،
بعد از چندین روز سرکله زدن با سرویس های مشابه بالاخره تصمیم گرفتم لیارا رو امتحان کنم و باور نمیشه ۱۰ دقیقه بیشتر وقت نبرد،
دمتون گرم.

Arch
liara testimonial
EbadiDev

واسه سرویس PaaS با اختلاف لیارا بهترین رابط کاربری داره و یکی از مزیت‌های سرویس دیتابیس‌شون اینه که خودشون به صورت دوره‌ای بکآپ میگیرن.
...

Ali Najafi
liara testimonial
me_ali_najafi

یکی از کارهای خوبی که جدیداً میکنم اینه که یه دیتابیس روی لیارا میسازم و به پروژه وصل میکنم اینطوری هم خونه و هم محل کار دیتابیس بروز رو دارم و راحت میتونم ادامه بدم کار روliara_cloud@

Navid
liara testimonial
1navid

عاشقliara_cloud@شدم درسته در حد AWS نیست ولی خب تجربه خوبی واسه پروژه های داخل ایران ارائه میده، میتونم رو CD هم اجراش کنم

Amir H Shekari
liara testimonial
vanenshi

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟
تلفن واحد فروش:
۰۲۵-۳۳۵۵۷۶۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)
تلفن واحد فروش: ۳۳۵۵۷۶۱۹-۰۲۵ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)