برنامه‌نویسی

کاهش خستگی چشم با انتخاب فونت مناسب


۴ فروردین ۱۴۰۰
کاهش خستگی چشم با انتخاب فونت مناسب

مطمئنا به‌عنوان یک توسعه‌دهنده زمان زیادی در روز را به صفحه‌ی کامپیوتر نگاه می‌کنید. خستگی چشم که باعنوان Asthenopia شناخته می‌شود، یک مسئله‌ی جدی است به‌همین دلیل ایجاد تغییر در ظاهر پیش‌فرض IDEهایی مانند VSCode می‌تواند مفید باشد. حال در این مقاله تصمیم داریم تا فونت‌هایی که به‌طور خاص در خواناتر کردن کدها تاثیر دارند را به شما معرفی کنیم.

۱) JetBrains Mono

ویرایشگرهای کد JetBrains مانند PhpStorm یا PyCharm در میان توسعه‌دهندگان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و جالب است بدانید که آن‌ها فوت اختصاصی خود را دارند.

۲) Fira Code

Fira Code را می‌توان یک فونت کلاسیک typeface دانست که مورد پسند بسیاری از توسعه‌دهندگان است. این فونت با ASCII سازگار است و با قابلیت‌های خاص خود باعث افزایش خوانایی کدها می‌شود.

۳) Source Code Pro

Source Code Pro یک فونت متن باز است که توسط شرکت Adobe در GitHub منتشر شده و بیش از ۱۷ هزار Star دارد بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که در جامعه‌ی توسعه‌دهندگان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و شما می‌توانید آن را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

۴) Droid Sans Mono

Droid Sans Mono یک فونت typeface است که توسط Steve Matteson برای اکوسیستم اندروید منتشر شده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان این فونت را دوست دارند اما در خوانایی O و 0 با مشکل روبرو خواهید شد.

خوشبختانه AlbertoDorado این مشکل در فونت را برطرف کرده است.

۵) Monoid

Monoid یکی دیگر از فونت‌های monospace typeface معروف است که مورد پسند بسیاری از توسعه‌دهندگان قرار گرفته زیرا قابلیت‌های این فونت باعث برجسته شدن آن از سایر فونت‌ها می‌شود.

منبع: https://hackernoon.com/reduce-your-eye-fatigue-with-these-top-6-fonts-for-easier-programming-in-2021-pb3k33g1