با افزایش اعتبار در جشنواره عیدانه لیارا، ۲۵ درصد اعتبار هدیه دریافت کنید. (فرصت محدود)

۱۰ ریپازیتوری کاربردی GitHub برای توسعه‌دهندگان وب

۱۰ ریپازیتوری بسیار جالب github

۱) Awesome

ریپازیتوری awesome در github

بدون شک Awesome یکی از محبوب‌ترین ریپازیتوری‌هایی است که همه‌ی مباحث از توسعه‌ی نرم‌افزار و سخت‌افزار تا تجارت را پوشش می‌دهد. در حال حاضر این ریپازیتوری با بیش از ۱۴۸ هزار ⭐، بسیاری منابع را در اختیار ما قرار داده است که می‌توانیم زمان زیادی را به مرور آن‌ها اختصاص دهیم.

۲) JavaScript Questions

ریپازیتوری javascript question در github

ریپازیتوری JavaScript Questions با ۲۶ هزار ⭐ توسط Lydia Hallie ایجاد شده و اگر می‌خواهید دانش JavaScript خود را بسنجید یا برای مصاحبه شغلی آماده شوید، این ریپازیتوری می‌تواند بسیار مفید باشد. همچنین این ریپازیتوری دائما در حال به‌روزرسانی است و سوال‌های جدیدی در آن قرار می‌گیرد.

۳) JavaScript Algorithms

ریپازیتوری javascript algorithms and data structures در github

ریپازیتوری JavaScript Algorithms با بیش از ۸۷ هزار ⭐، تعداد زیادی از الگوریتم‌ها و ساختارهای داده محبوب و پرکاربرد را پوشش داده است. ساختارهای داده‌ دارای سطح‌های مختلفی هستند و از مبتدی تا پیشرفته با برچسب‌های خاصی دسته‌بندی شده‌اند، بنابراین اگر به cryptography، sorting، graph و یا حتی یادگیری ماشین علاقه‌مند باشید، این ریپازیتوری برای شما مناسب است.

۴) Clean Code JavaScript

ریپازیتوری clean code javascript در github

داشتن مهارت کدنویسی تمیز برای هر توسعه‌دهنده‌ای مفید است و حتی در بسیاری از شرکت‌ها و پروژه‌ها نیز اجباری است. حال ریپازیتوری clean code JavaScript با بیش از ۴۲ هزار ⭐، مفاهیم clean code را که توسط Robert C. Martin نوشته شده است را با زبان JavaScript تطبیق می‌دهد تا بتوانید از آن‌ها در پروژه‌های بعدی خود استفاده کنید.

۵) free for dev

ریپازیتوری free-for.dev در github

ریپازیتوری free for dev با بیش از ۴۱ هزار ⭐، لیستی از نرم‌افزارهای SaaS، PaaS، LaaS و همچنین موارد رایگان دیگری را به توسعه‌دهندگان پیشنهاد می‌دهد. استفاده از نرم‌افزارها و سرویس‌های رایگان مانند ایمیل، CI/CD، monitoring، DNS و میزبانی بسیار عالی به‌نظر می‌رسد.

۶) Tech Interview Handbook

ریپازیتوری tech interview handbook در github

ریپازیتوری Tech Interview Handbook با بیش از ۴۷ هزار ⭐، مناسب افرادی است که می‌خواهند برای مصاحبه شغلی آماده شوند و محتوای این ریپازیتوری موارد زیر را پوشش می‌دهد:

  1. آماده شدن برای مصاحبه شغلی
  2. سوال‌های احتمالی مصاحبه
  3. نکته‌ها و سوال‌هایی از بهترین و محبوب‌ترین الگوریتم‌ها
  4. انواع مصاحبه

۷) Effective Engineer

ریپازیتوری effective engineer — notes در github

یک مهندس مفید (Effective Engineer) را می‌توانیم فردی بدانیم که وظایف خود را به‌خوبی انجام می‌دهد اما چگونه می‌توانیم خودمان فردی مفید باشیم؟ ریپازیتوری Effective Engineer با بیش از ۵ هزار ⭐، به موضوع‌های زیر پرداخته است:

  • چگونه یادگیری بهینه‌ای داشته باشیم
  • نحوه‌ی اولویت بندی
  • اندازه‌گیری پیشرفت شما

۸) Free Programming Books

ریپازیتوری list of free learning resources در github

این ریپازیتوری با بیش از ۱۶۷ هزار ⭐، قطعا یکی از محبوب‌ترین‌ها در GitHub است که تعداد زیادی کتاب برنامه‌نویسی، اسکرین‌ شات‌ها، پادکست‌ها و حتی دوره‌های آنلاین مختلفی را که به صورت رایگان در دسترس هستند در خود جای داده و اگر به‌دنبال منابع یادگیری هستید، این ریپازیتوری مناسب شما است.

۹) Big List of Naughty Strings

ریپازیتوری big list of naughty strings در github

شاید شما هم از افرادی باشید که بر روی آزمایش کدها و برنامه‌تان سرمایه‌گذاری کرده‌اید اما اطمینان داشته باشید زمانی که پای کاربران واقعی در میان باشد همه چیز فرق می‌کند و آن‌ها کارهایی را انجام می‌دهند که شما هرگز فکرش را هم نمی‌کرده‌اید. صحت این صحبت‌ها در زمان ورودی گرفتن از کاربرها نیز بیشتر می‌شود.

حال ریپازیتوری Big List of Naughty Strings با بیش از ۳۸ هزار ⭐، لیست عظیمی از ورودی‌ها و کاراکترهایی که ممکن است دردسرساز شوند را در در خود جای داده است و می‌تواند در تست نرم‌افزار مفید باشد.

۱۰) Awesome For Beginners

ریپازیتوری awesome first pr opportunities در github

این ریپازیتوری مناسب افرادی است که می‌خواهند در پروژه‌های متن ‌‌باز مشارکت کنند. مشارکت در پروژه‌های متن باز روشی مناسب برای ورود به جامعه کاربری توسعه‌دهندگان، افزایش نمونه کارهای واقعی، برخورد با موارد جدید و کسب مهارت در توسعه است و حتی این کار می‌تواند به شما در یافتن شغل‌های جدید کمک کند اما شروع این مسیر ممکن است سخت به‌نظر برسد. ریپازیتوری Awesome First PR Opportunities، پروژه‌هایی که اشکال‌های ساده‌ای دارند یا تازه شروع شده‌اند یا حتی معروف هستند را به صورت یک مجموعه در آورده است و شما می‌توانید مسیر خود را با این پروژه‌های متن‌ باز آغاز کنید.

منبع: https://blog.simonholdorf.com/10-awesome-github-repos-every-web-developer-should-know

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

free liarafree liara

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از زبان Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید.

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟

در تمامی روز‌های هفته کنارتان هستیم.

شماره تماس:
۰۲۵-۳۷۸۳۸۹۴۶