راهنمای اتصال دامنه‌ی اختصاصی به برنامه‌های لیارا


۲۳ اسفند ۱۳۹۷

در این نوشته به بررسی بخش دامنه‌ها در سرویس ابری لیارا می‌پردازیم.

دریافت ساب‌دامنه‌ی رایگان

در لیارا هر برنامه یک ساب‌دامنه‌ی رایگان به صورت my-website.liara.run دریافت می‌کند. کافیست در هنگام ثبت برنامه جدید نامی یکتا وارد کنید تا دامنه بلافاصله پس از ایجاد برنامه تهیه شود. این دامنه‌ برای تست و بررسی نرم افزار و یا ارائه پیش‌نمایش به کارفرما و همکاران‌تان بسیار کاربردی است.

راهنمای اتصال دامنه‌ی اختصاصی به برنامه‌های لیارا

آموزش ویدیوئی متصل کردن دامنه‌ اختصاصی

آموزش گام‌به‌گام متصل کردن دامنه‌ اختصاصی

ابتدا باید دامنه‌ی مورد نظر خود را خریداری کنید و سپس با استفاده از یک DNS Service آن را به لیارا متصل کنید. ما سرویس Cloudflare را پیشنهاد می‌کنیم.

استفاده از Cloudflare

کلودفلر یکی از بهترین سرویس‌های ارائه دهنده رایگان DNS است که به عنوان یک واسط میان برنامه شما و کاربران قرار میگیرد و امکاناتی را در اختیار شما قرار خواهد داد. امکاناتی مانند مدیریت DNS ها، مشاهده ترافیک برنامه، محدودسازی، محافظت در برابر حملات DDOS و…

برای این منظور باید پس از خریداری دامنه‌ی خود، در کلودفلر ثبت نام کنید و دامنه‌ی خود را در آن ثبت کنید. این سرویس به شما NameServer هایی را خواهد داد که باید در پنل مدیریت دامنه‌ی‌تان آن‌ها را وارد کنید.

تنظمات Cloudflare برای اتصال دامنه‌ی اختصاصی به برنامه‌های لیارا

سپس باید منتظر فعال‌شدن دامنه‌ی‌تان بمانید. اگر دامنه‌ی‌تان در Cloudflare تایید و فعال‌شد، می‌توانید مراحل بعدی را برای اتصال به لیارا پیش ببرید.

ثبت دامنه در پنل لیارا

پس از تایید دامنه در کلود فلر قابلیت های مختلف آن برای شما باز خواهد شد. حال به پنل لیارا برگشته و از بخش دامنه ها، کلید +‌افزودن دامنه از قسمت بالا-چپ را فشار دهید. سپس نام دامنه را وارد کرده و انتخاب کنید که دامنه را می‌خواهید به برنامه یا سرویس فایل متصل کنید. پس از ثبت دامنه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید در بخش DNS های کلودفلر وارد کنید.

در پنل کلودفلر، بخش DNS اطلاعات داده شده را به صورت زیر وارد کنید:

تنظمات Cloudflare برای اتصال دامنه‌ی اختصاصی به برنامه‌های لیارا

توجه داشته باشید که حتما باید ابرنارنجی رنگی که مقابل رکورد CNAME قرار می‌گیرد را غیر فعال کنید تا به رنگ خاکستری تبدیل شود.

و حالا اگر همه چیز را به درستی انجام داده باشید، بعد از حداکثر ۵ دقیقه، دامنه‌ی‌تان فعال می‌شود.

افزودن ساب‌دامنه‌ی اختصاصی

مراحلی که برای ثبت دامنه‌ی اختصاصی گفته شد را می‌توانید برای ساب‌دامنه‌های‌تان هم تکرار کنید. برای مثال، برای اتصال ساب‌دامنه‌ای مانند blog.example.ir، از بخش دامنه‌های لیارا آن را ایجاد کنید و سپس در Cloudflare رکوردهای CNAME و TXT خواسته شده را وارد کنید.

www.yourdomain.ir باید به صورت جداگانه یک زیر دامنه در نظر گرفته شود و در کنار دامنه عادی ثبت شود.

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته رایگان استفاده کنید.

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

تجربه کار باliara_cloud@امروز خیلی خوب بود. یکی از سرویس هام رو منتقل کردم روش و راضیم. انقد سریع و جذاب کارم راه افتادم اصن باورم نمیشد! برعکس سرویس های PaaS دیگه با اون همه پیچیدگیشون. دمتون گرم
...

MohammadReza
liara testimonial
keikaavousi

بعد از بسته شدن @fandoghpaas و ناراحتی همه‌مون از اینکه یه سرویس خوب و صادق نمی‌تونه از پس هزینه‌ها بر بیاد، سرویسم رو منتقل کردم به پاس لیارا (https://liara.ir @liara_cloud) . تجربه راحت و خوب. تفاوت‌هایی داشت که کمی کار می‌خواست ولی تا الان کاملا راضی.

jadi
liara testimonial
jadi

یه خسته نباشید باید به تصمیمliara_cloud@بگم،
بعد از چندین روز سرکله زدن با سرویس های مشابه بالاخره تصمیم گرفتم لیارا رو امتحان کنم و باور نمیشه ۱۰ دقیقه بیشتر وقت نبرد،
دمتون گرم.

Arch
liara testimonial
EbadiDev

واسه سرویس PaaS با اختلاف لیارا بهترین رابط کاربری داره و یکی از مزیت‌های سرویس دیتابیس‌شون اینه که خودشون به صورت دوره‌ای بکآپ میگیرن.
...

Ali Najafi
liara testimonial
me_ali_najafi

یکی از کارهای خوبی که جدیداً میکنم اینه که یه دیتابیس روی لیارا میسازم و به پروژه وصل میکنم اینطوری هم خونه و هم محل کار دیتابیس بروز رو دارم و راحت میتونم ادامه بدم کار روliara_cloud@

Navid
liara testimonial
1navid

عاشقliara_cloud@شدم درسته در حد AWS نیست ولی خب تجربه خوبی واسه پروژه های داخل ایران ارائه میده، میتونم رو CD هم اجراش کنم

Amir H Shekari
liara testimonial
vanenshi

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟
تلفن واحد فروش:
۰۲۵-۳۳۵۵۷۶۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)
تلفن واحد فروش: ۳۳۵۵۷۶۱۹-۰۲۵ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)