با افزایش اعتبار در جشنواره عیدانه لیارا، ۲۵ درصد اعتبار هدیه دریافت کنید. (فرصت محدود)

امکان ریدایرکت دامنه‌ها، برنامه‌های آماده‌ی جدید و امکانات بیشتر

امکان ریدایرکت دامنه‌ها

اگر شما مالک چندین دامنه‌اید و مایل هستید که همه‌ی آن‌ها را به یک دامنه‌ی اصلی هدایت کنید، و یا قصد دارید زیردامنه‌ای مانند www را به دامنه‌ی اصلی‌تان ریدایرکت کنید، دیگر نیازی نیست که این موارد را از طریق تنظیمات ناخوانای .htaccess انجام دهید. می‌توانید از قابلیت جدیدی که به داشبورد لیارا اضافه شده‌است استفاده کنید.

زمانی که دامنه‌ای را از بخش «دامنه‌ها» به لیارا اضافه می‌کنید، با مراجعه به صفحه‌ی دامنه، بخش جدیدی را با عنوان «ریدایرکت دامنه» مشاهده می‌کنید. به صورت پیش‌فرض «بدون ریدایرکت» انتخاب شده است.

در این بخش تنها دامنه‌ها و زیردامنه‌هایی را که در پنل لیارا اضافه کرده باشید می‌توانید به یکدیگر ریدایرکت کنید. برای مثال، فرض کنید شما مالک دامنه‌ای به نام app.ir هستید و قصد دارید که www.app.ir را به app.ir ریدایرکت کنید. در چنین شرایطی، لازم است این دو دامنه را در پنل لیارا اضافه کنید و سپس، وارد صفحه‌ی زیر دامنه‌ی www.app.ir شده و از بخش ریدایرکت، app.ir را انتخاب کنید تا این دامنه به app.ir ریدایرکت شود.

بخش ریدایرکت دامنه در لیارا

امکان انتخاب نوع ریدایرکت هم وجود دارد. از ریدایرکت ۳۰۲ برای ریدایرکت موقتی یک دامنه به دامنه‌ی دیگر استفاده کنید. اما برای شرایطی مانند ریدایرکت www به دامنه‌ی اصلی، توصیه می‌کنیم از نوع ۳۰۱ استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر را با جستجوی HTTP Redirect Status Codes می‌توانید کسب کنید.

امکان غیر فعال کردن زیردامنه‌ی پیش‌فرض

به‌صورت پیش‌فرض، به هر برنامه‌ای در سرویس ابری لیارا یک زیردامنه‌ی liara.run اختصاص داده می‌شود. با این زیر دامنه امکان مشاهده‌ی خروجی برنامه وجود دارد و حتی SSL هم برای آن فعال است. اما زمانی که برنامه‌ی‌تان به حالت production منتقل می‌شود و در دسترس کاربر نهایی قرار می‌گیرد، ممکن است دنبال این باشید که این زیردامنه را غیر فعال کنید تا برنامه تنها با دامنه‌ی اصلی در دسترس باشد.

بخش تنظیمات برنامه در لیارا

این امکان جدید به بخش تنظیمات برنامه‌ها اضافه شده‌است که تنها با یک کلیک می‌توانید این زیردامنه را فعال و یا غیرفعال کنید.

توجه داشته باشید که فعال و یا غیرفعال‌کردن زیردامنه‌ی پیش‌فرض، ممکن است حداکثر یک دقیقه زمان‌بر باشد و همان لحظه نتوانید نتیجه را مشاهده کنید.

برنامه‌های آماده‌ی جدید

«برنامه‌های آماده»، بخشی است که در آن این امکان را دارید که بدون نیاز به تنظیمات پیچیده و طی‌کردن مراحل طولانی، تنها با چند کلیک ساده برنامه‌های OpenSource کاربردی را تهیه کنید.

نرم‌افزار Mattermost نرم‌افزار محبوب و معروفی‌ست که به عنوان یکی از جایگزین‌های سرویس گفتگوی آنلاین درون‌تیمی Slack می‌توان از آن استفاده کرد.

اسکرین‌شات از برنامه Mattermost در لیارا

نرم‌افزار AdminMongo هم برنامه‌ای شبیه به PHPMyAdmin است، اما برای MongoDB. از این برنامه، برای مدیریت دیتابیس‌های مونگو می‌توانید استفاده کنید.

اسکرین‌شات از برنامه AdminMongo در لیارا

برای دسترسی به این بخش، از صفحه‌ی ایجاد برنامه، وارد تب «برنامه‌های آماده» شوید.

سخن آخر

سرویس ابری لیارا مسیر خود را با توجه به نگاه شما و پیشنهادات‌تان می‌تواند تغییر دهد. ما با توجه به درخواست‌های شما اولویت پیاده‌سازی امکانات جدید را تغییر می‌دهیم. بنابراین از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا پشتیبانی لیارا با ما در ارتباط باشید و نیازمندی‌ها و ایده‌های‌تان را با ما مطرح کنید.

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

free liarafree liara

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از زبان Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید.

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟

در تمامی روز‌های هفته کنارتان هستیم.

شماره تماس:
۰۲۵-۳۷۸۳۸۹۴۶