نصب و راه اندازی Redis در ویندوز


۱ آبان ۱۴۰۲

همانطور که می‌دانید، دیتابیس Redis به صورت رسمی از ویندوز پشتیبانی نمی‌کند. اما از آنجایی که این دیتابیس محبوب، تا حد بسیار زیادی نیاز توسعه‌دهندگان را برطرف کرده است؛ امروزه، می‌توانیم از دیتابیس Redis در سیستم‌عامل ویندوز نیز استفاده کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: Redis چیست؟

برای اینکه بتوانید از Redis در سیستم‌عامل ویندوز برای توسعه برنامه‌های خود استفاده کنید، کافیست که مراحل زیر را قدم به قدم، جلو بروید:

1. نصب WSL2

برای نصب Redis در ویندوز، ابتدا باید WSL2 (Windows Subsystem for Linux) را فعال کنید. WSL2 به شما امکان می‌دهد که کرنل لینوکس خودتان را در ویندوز داشته باشید. برای نصب WSL2 کافیست که دستور زیر را در powershell اجرا کنید:

wsl --install

روش فوق فقط در ویندوز 10 یا 11 جوابگو است و توزیع لینوکس پیش‌فرض، Ubuntu خواهد بود؛ البته اگر که قصد دارید از توزیع دیگری استفاده کنید، می‌توانید به مستندات WSL در مایکروسافت مراجعه کنید.

2. نصب Redis

بعد از اینکه توانستید WSL2 را نصب و Ubuntu را بر روی ویندوز خود اجرا کنید؛ کافیست که دستورات زیر را به ترتیب اجرا کنید تا آخرین نسخه فعال Redis برای شما نصب شود:

curl -fsSL https://packages.redis.io/gpg | sudo gpg --dearmor -o /usr/share/keyrings/redis-archive-keyring.gpg
echo "deb [signed-by=/usr/share/keyrings/redis-archive-keyring.gpg] https://packages.redis.io/deb $(lsb_release -cs) main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/redis.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install redis

3. راه‌اندازی Redis

بعد از نصب Redis، می‌توانید با استفاده از دستور زیر، دیتابیس Redis را در سیستم خود راه‌اندازی کنید:

sudo service redis-server start

4. اتصال به Redis

با استفاده از ابزار Redis-CLI و دستورات زیر، می‌توانید بررسی کنید که سرور Redisتان در ویندوز، در حال کارکردن است یا خیر:

redis-cli 
127.0.0.1:6379> ping
PONG

5. اتصال به Remote-Redis

اگر که قصد دارید از local به دیتابیس Redis خود در سرور دیگری متصل شوید، می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر را مشاهده کنید:

اگر که به دیتابیس Redis نیاز دارید، می‌توانید به صورت رایگان، یک سرویس دیتابیس Redis در لیارا تهیه کنید.

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته رایگان استفاده کنید.

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

تجربه کار باliara_cloud@امروز خیلی خوب بود. یکی از سرویس هام رو منتقل کردم روش و راضیم. انقد سریع و جذاب کارم راه افتادم اصن باورم نمیشد! برعکس سرویس های PaaS دیگه با اون همه پیچیدگیشون. دمتون گرم
...

MohammadReza
liara testimonial
keikaavousi

بعد از بسته شدن @fandoghpaas و ناراحتی همه‌مون از اینکه یه سرویس خوب و صادق نمی‌تونه از پس هزینه‌ها بر بیاد، سرویسم رو منتقل کردم به پاس لیارا (https://liara.ir @liara_cloud) . تجربه راحت و خوب. تفاوت‌هایی داشت که کمی کار می‌خواست ولی تا الان کاملا راضی.

jadi
liara testimonial
jadi

یه خسته نباشید باید به تصمیمliara_cloud@بگم،
بعد از چندین روز سرکله زدن با سرویس های مشابه بالاخره تصمیم گرفتم لیارا رو امتحان کنم و باور نمیشه ۱۰ دقیقه بیشتر وقت نبرد،
دمتون گرم.

Arch
liara testimonial
EbadiDev

واسه سرویس PaaS با اختلاف لیارا بهترین رابط کاربری داره و یکی از مزیت‌های سرویس دیتابیس‌شون اینه که خودشون به صورت دوره‌ای بکآپ میگیرن.
...

Ali Najafi
liara testimonial
me_ali_najafi

یکی از کارهای خوبی که جدیداً میکنم اینه که یه دیتابیس روی لیارا میسازم و به پروژه وصل میکنم اینطوری هم خونه و هم محل کار دیتابیس بروز رو دارم و راحت میتونم ادامه بدم کار روliara_cloud@

Navid
liara testimonial
1navid

عاشقliara_cloud@شدم درسته در حد AWS نیست ولی خب تجربه خوبی واسه پروژه های داخل ایران ارائه میده، میتونم رو CD هم اجراش کنم

Amir H Shekari
liara testimonial
vanenshi

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟
تلفن واحد فروش:
۰۲۵-۳۳۵۵۷۶۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)
تلفن واحد فروش: ۳۳۵۵۷۶۱۹-۰۲۵ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)