۵ قدم تا تبدیل شدن به یک توسعه دهنده‌ی بک‌اند با Node.js


۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
۵ قدم تا تبدیل شدن به یک توسعه‌ی دهنده‌ی بک‌اند با node.js

Node.js با مشخصه‌هایی مانند یادگیری آسان، وجود پشتیبانی بسیار عالی از طرف جامعه‌ی کاربری و ارائه عملکرد بی‌نظیرش توانسته به یکی از گزینه‌های مطرح برای توسعه‌ی بک‌اند برنامه‌ها تبدیل شود اما برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بک‌اند با Node.js باید چه مسیری را طی کرد؟

۱) یادگیری ساختمان داده و الگوریتم

اکثر تازه‌ واردها تمایل دارند تا از یادگیری ساختمان داده و الگوریتم صرف نظر کنند اما اگر بخواهید به درک عمیقی از توسعه‌ی بک‌اند برسید باید اصول DSA مانند data types و operations را بدانید. البته یادگیری اصول DSA کاربردی عمومی‌تر دارد و به شما کمک می‌کند تا به یک برنامه‌نویس بهتر تبدیل شوید و روش تفکر صحیح و سریع را به شما می‌آموزد.

۲) یادگیری زبان JavaScript

یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی مانند JavaScript به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد بنابراین باید صبور باشید و همچنین تمرین و تکرار را فراموش نکنید. در مرحله‌ی بعد یعنی پس از یادگیری این زبان می‌توانید به‌سراغ اصول برنامه‌نویسی در Node.js بروید.

۳) یادگیری دیتابیس

امروزه هر وبسایت از یک دیتابیس برای ذخیره‌ی داده‌های خود استفاده می‌کند بنابراین یادگیری نحوه‌ی کار با دیتابیس و چگونگی ذخیره‌ی اطلاعات بسیار مهم است. از میان دیتابیس‌های SQL و NoSQL گزینه‌های مختلفی مانند MongoDB، MySQL، PostgreSQL وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را براساس نیازهای خود به‌عنوان ابزار کار، انتخاب کنید.

مقاله‌ی مرتبط: مقایسه SQL و NoSQL، کدام را انتخاب کنیم؟

مقاله‌ی مرتبط: آموزش توسعه‌ی یک برنامه‌ی ساده با Node.js و MongoDB

۴) یادگیری فریم‌ورک

در Node.js به‌کمک فریم‌ورک‌هایی مانند Express و Fastify که متن باز و رایگان هستند می‌توانید سرعت توسعه‌ی خود را افزایش دهید.

مقاله‌ی مرتبط: آموزش مقدماتی فریم‌ورک Express

۵) توسعه‌ی برنامه

توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی و مفید به شما کمک می‌کند تا چگونگی انجام کارها را به‌صورت عملی یاد بگیرید و در زمینه‌ی کاری خود به یک متخصص تبدیل شوید. حال برای انجام این کار می‌توانید یک ایده جدید را پیاده‌سازی کنید یا یک پروژه‌ی موجود را از ابتدا توسعه دهید.

مقاله‌ی مرتبط: پروژه‌هایی که می‌توانید با Node.js انجام دهید

جمع‌بندی

با دنبال کردن مراحل فوق می‌توانید به یک توسعه‌دهنده‌ی بک‌اند تبدیل شوید که بسیاری از شرکت‌های IT به آن نیاز دارند. بنابراین با اختصاص وقت به یادگیری و تمرکز بر روی اهدافتان می‌توانید در جریان صنعت و روندهای فنی قرار بگیرید.

منبع: https://medium.com/build-a-dev/5-steps-to-becoming-a-backend-developer-with-node-js-96fd1e9f458e

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

free liarafree liara

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید.

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟

در تمامی روز‌های هفته کنارتان هستیم.

شماره تماس:
۰۲۵-۳۷۸۳۸۹۴۶