۵ قدم تا تبدیل شدن به یک توسعه دهنده‌ی بک‌اند با Node.js


۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
۵ قدم تا تبدیل شدن به یک توسعه‌ی دهنده‌ی بک‌اند با node.js

Node.js با مشخصه‌هایی مانند یادگیری آسان، وجود پشتیبانی بسیار عالی از طرف جامعه‌ی کاربری و ارائه عملکرد بی‌نظیرش توانسته به یکی از گزینه‌های مطرح برای توسعه‌ی بک‌اند برنامه‌ها تبدیل شود اما برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بک‌اند با Node.js باید چه مسیری را طی کرد؟

۱) یادگیری ساختمان داده و الگوریتم

اکثر تازه‌ واردها تمایل دارند تا از یادگیری ساختمان داده و الگوریتم صرف نظر کنند اما اگر بخواهید به درک عمیقی از توسعه‌ی بک‌اند برسید باید اصول DSA مانند data types و operations را بدانید. البته یادگیری اصول DSA کاربردی عمومی‌تر دارد و به شما کمک می‌کند تا به یک برنامه‌نویس بهتر تبدیل شوید و روش تفکر صحیح و سریع را به شما می‌آموزد.

۲) یادگیری زبان JavaScript

یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی مانند JavaScript به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد بنابراین باید صبور باشید و همچنین تمرین و تکرار را فراموش نکنید. در مرحله‌ی بعد یعنی پس از یادگیری این زبان می‌توانید به‌سراغ اصول برنامه‌نویسی در Node.js بروید.

۳) یادگیری دیتابیس

امروزه هر وبسایت از یک دیتابیس برای ذخیره‌ی داده‌های خود استفاده می‌کند بنابراین یادگیری نحوه‌ی کار با دیتابیس و چگونگی ذخیره‌ی اطلاعات بسیار مهم است. از میان دیتابیس‌های SQL و NoSQL گزینه‌های مختلفی مانند MongoDB، MySQL، PostgreSQL وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را براساس نیازهای خود به‌عنوان ابزار کار، انتخاب کنید.

مقاله‌ی مرتبط: مقایسه SQL و NoSQL، کدام را انتخاب کنیم؟

مقاله‌ی مرتبط: آموزش توسعه‌ی یک برنامه‌ی ساده با Node.js و MongoDB

۴) یادگیری فریم‌ورک

در Node.js به‌کمک فریم‌ورک‌هایی مانند Express و Fastify که متن باز و رایگان هستند می‌توانید سرعت توسعه‌ی خود را افزایش دهید.

مقاله‌ی مرتبط: آموزش مقدماتی فریم‌ورک Express

۵) توسعه‌ی برنامه

توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی و مفید به شما کمک می‌کند تا چگونگی انجام کارها را به‌صورت عملی یاد بگیرید و در زمینه‌ی کاری خود به یک متخصص تبدیل شوید. حال برای انجام این کار می‌توانید یک ایده جدید را پیاده‌سازی کنید یا یک پروژه‌ی موجود را از ابتدا توسعه دهید.

مقاله‌ی مرتبط: پروژه‌هایی که می‌توانید با Node.js انجام دهید

جمع‌بندی

با دنبال کردن مراحل فوق می‌توانید به یک توسعه‌دهنده‌ی بک‌اند تبدیل شوید که بسیاری از شرکت‌های IT به آن نیاز دارند. بنابراین با اختصاص وقت به یادگیری و تمرکز بر روی اهدافتان می‌توانید در جریان صنعت و روندهای فنی قرار بگیرید.

منبع: https://medium.com/build-a-dev/5-steps-to-becoming-a-backend-developer-with-node-js-96fd1e9f458e

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته رایگان استفاده کنید.

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

تجربه کار باliara_cloud@امروز خیلی خوب بود. یکی از سرویس هام رو منتقل کردم روش و راضیم. انقد سریع و جذاب کارم راه افتادم اصن باورم نمیشد! برعکس سرویس های PaaS دیگه با اون همه پیچیدگیشون. دمتون گرم
...

MohammadReza
liara testimonial
keikaavousi

بعد از بسته شدن @fandoghpaas و ناراحتی همه‌مون از اینکه یه سرویس خوب و صادق نمی‌تونه از پس هزینه‌ها بر بیاد، سرویسم رو منتقل کردم به پاس لیارا (https://liara.ir @liara_cloud) . تجربه راحت و خوب. تفاوت‌هایی داشت که کمی کار می‌خواست ولی تا الان کاملا راضی.

jadi
liara testimonial
jadi

یه خسته نباشید باید به تصمیمliara_cloud@بگم،
بعد از چندین روز سرکله زدن با سرویس های مشابه بالاخره تصمیم گرفتم لیارا رو امتحان کنم و باور نمیشه ۱۰ دقیقه بیشتر وقت نبرد،
دمتون گرم.

Arch
liara testimonial
EbadiDev

واسه سرویس PaaS با اختلاف لیارا بهترین رابط کاربری داره و یکی از مزیت‌های سرویس دیتابیس‌شون اینه که خودشون به صورت دوره‌ای بکآپ میگیرن.
...

Ali Najafi
liara testimonial
me_ali_najafi

یکی از کارهای خوبی که جدیداً میکنم اینه که یه دیتابیس روی لیارا میسازم و به پروژه وصل میکنم اینطوری هم خونه و هم محل کار دیتابیس بروز رو دارم و راحت میتونم ادامه بدم کار روliara_cloud@

Navid
liara testimonial
1navid

عاشقliara_cloud@شدم درسته در حد AWS نیست ولی خب تجربه خوبی واسه پروژه های داخل ایران ارائه میده، میتونم رو CD هم اجراش کنم

Amir H Shekari
liara testimonial
vanenshi

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟
تلفن واحد فروش:
۰۲۵-۳۳۵۵۷۶۱۹ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)
تلفن واحد فروش: ۳۳۵۵۷۶۱۹-۰۲۵ (روزهای کاری ۹ الی ۱۷)