اضافه‌شدن قابلیت دیسک‌ها، تغییر تعرفه‌ها و امکانات بیشتر


۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

به رسم همیشگی، قصد داریم امکاناتی را که طی این مدت به لیارا اضافه شده‌اند، در این نوشته با هم مرور کنیم. شاید معرفی برخی از این امکانات را در شبکه‌های اجتماعی لیارا خوانده و دیده باشید. اما برای دسته‌ی قابل توجهی از کاربران‌مان که هنوز از این امکانات مطلع نیستند، خالی از لطف نیست که یک بار دیگر آن‌ها را معرفی کنیم.

دیسک‌ها

اضافه‌شدن امکان تعریف چندین دیسک، قابلیت پر تقاضا و بسیار جذابی بود که تیم ما را طی دو ماه گذشته به خود مشغول کرده بود. در واقع در گذشته این قابلیت به نام Volume شناخته می‌شد که یکی از تغییرات دیگر تغییر نام این قابلیت به «دیسک» بوده است.

از این پس شما این امکان را خواهید داشت که برای پوشه‌های مختلفی از برنامه‌ی‌تان دیسک تعریف کنید و در آن‌ها داده‌های‌تان را ذخیره کنید. چرا که فایل‌سیستم لیارا موقتی است و داده‌ها حتما باید داخل دیسک ذخیره شوند تا پایدار باشند. در این‌باره، در مستندات دیسک‌ها توضیحات بیشتری ارائه کرده‌ایم.

همچنین در گذشته امکان مشاهده‌ی این که چقدر از فضای Volume پر شده است وجود نداشت. اما حالا با معرفی دیسک‌ها، شما امکان مشاهده‌ی منابع مصرفی هر دیسک را هم داخل پنل دارید.

بخش دیسک‌ها در لیارا

مزیت دیگر دیسک‌ها به Volume سابق، این است که امکان تهیه‌ی فایل پشتیبان از دیسک‌ها وجود دارد. ضمن این که ما به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه از دیسک‌های‌تان فایل پشتیبان خودکار و رایگان تهیه می‌کنیم.

بخش پشتیبان‌گیری از دیسک‌ها در لیارا

تغییر تعرفه‌ها

قابل‌اتکا بودن تعرفه‌ها برای ما همیشه یک اصل است. ما سعی می‌کنیم درگیر موج‌ها و بالا و پایین‌بردن‌ها نباشیم. نوروز امسال تخفیفی ارائه نکردیم، چون قیمت ارز بسیار ناپایدار بود و ما به دنبال حفظ قیمت‌ها بودیم تا شما دغدغه‌ای فراتر از جو موجود نداشته باشید.

باید به اطلاع شما برسانیم که از تاریخ یک خرداد ۱۳۹۹، تعرفه‌های جدیدی به روی تمام سرویس‌های فعلی و سرویس‌های جدید به شرح زیر اعمال خواهد شد.

الف) پلن‌های برنامه‌ها و دیتابیس‌ها یک افزایش تقریبا ۳۳ درصدی خواهند داشت. برای مثال پلن اول، که الان ماهیانه ۲۷ هزار تومان است، به عدد ماهیانه ۳۶ هزار تومان تغییر خواهد کرد.
ب) پلن‌های سرویس فایل یک افزایش ۵۰ درصدی خواهند داشت. برای مثال، پلن اول با ۲۰ گیگابایت فضا که ماهیانه ۱۸ هزار تومان است، به عدد ماهیانه ۲۷ هزار تومان تغییر خواهد کرد.

ما معتقدیم این قیمت‌ها همچنان در مقایسه با خرید مستقیم انواع VPS و سرور اختصاصی، کانفیگ و نگه‌داری از آن‌ها، به‌صرفه هستند. این تغییرات به لیارا این امکان را می‌دهد که همچنان با سرعت و قدرت ادامه دهد و پاسخ‌گوی نیازهای کاربران باشد.

تهیه‌ی رایگان فایل پشتیبان به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه

اگر خاطرتان باشد، در گذشته تنها تهیه‌ی فایل پشتیبان هفتگی و ماهیانه به صورت رایگان ارائه می‌شد. اما با توجه به بازخوردهای شما و اهمیت بالای تهیه‌ی فایل پشتیبان، تصمیم‌مان بر این شد که تهیه‌ی فایل پشتیبان دستی و همین‌طور روزانه را نیز به صورت رایگان ارائه کنیم تا همه‌ی کاربران‌مان از این امکانات با خیال راحت و بدون دغدغه بهره‌مند شوند.

ارائه‌ی رایگان PHPMyAdmin در صفحه‌ی دیتابیس‌های MySQL و MariaDB

نرم‌افزار PHPMyAdmin، به اندازه‌ی کافی محبوب و معروف است که نیاز به معرفی نداشته باشد. فقط در همین حد کفایت می‌کند که بگوییم به این نرم‌افزار بابت هر سرویس MySQL و MariaDB ای که تهیه کنید، می‌توانید به رایگان دسترسی داشته باشید.

برای دیتابیس‌های دیگر هم در روزهای آینده شگفتانه‌هایی داریم 🙂

ارائه‌ی Redis Persistence

همان‌طور که می‌دانید، Redis به صورت پیش‌فرض داده‌های خود را داخل حافظه‌ی موقت و در واقع RAM ذخیره می‌کند و بعد از ری‌استارت این داده‌ها از بین می‌روند. اما این دیتابیس قابل تنظیم است که داده‌های خود را به صورت پایدار در دیسک ذخیره کند.

با این امکان، دیتابیس‌های Redis جدید در لیارا، نه تنها داده‌های خود را در دیسک به صورت پایدار ذخیره می‌کنند، بلکه امکان تهیه‌ی فایل پشتیان از آن‌ها نیز وجود دارد.

سخن آخر

امکانات جدید در لیارا تنها با درخواست شما کاربران اولویت‌بندی شده و اجرایی می‌شوند. ما، اعضای تیم لیارا، تنها با هدف فراهم‌کردن یک محیط ساده و امن لیارا را توسعه می‌دهیم تا یک تجربه‌ی ابری جذاب داشته باشید.

برای ارائه پیشنهادات و یا نظرات‌ درباره لیارا، می‌توانید از طریق توئیتر، تلگرام و یا اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:

خدمات رایگان لیارا

free liarafree liara

ارسال ۱۰۰ ایمیل تراکنشی رایگان در هر ماه

در سرویس ایمیل لیارا شما می‌توانید تا ۱۰۰ ایمیل رایگان در هر ماه ارسال کنید و فقط برای بیش از آن هزینه پرداخت کنید. (به‌همراه دسترسی SMTP)

هاست رایگان برای انواع وبسایت

تفاوتی ندارد برای وبسایت خود از Node استفاده می‌کنید یا Laravel و Django، در لیارا می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را میزبانی کنید.

هاست رایگان برای دیتابیس‌

دیتابیس‌های MariaDB، PostgreSQL و Redis را فقط با یک کلیک و به‌صورت رایگان تهیه کنید.

سرویس DNS رایگان

به سادگی دامنه‌تان را اضافه کنید و به صورت رایگان رکورد‌های آن را مدیریت کنید.

۱۰۰ هزار تومان اعتبار اولیه

بعد از ثبت نام در لیارا مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اعتبار هدیه دریافت می‌کنید که با توجه به ساعتی بودن هزینه سرویس‌ها، می‌توانید تمامی خدمات پولی را برای چندین هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید.

۲.۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان

۲.۵ گیگابایت Object Storage سازگار با پروتکل S3 با دیسک‌های SSD به‌صورت رایگان دریافت کنید.

توسعه‌دهندگان درباره‌ی ما چه می‌گویند

همراه شما هستیم

در خصوص سفارش یا استفاده از سرویس‌ها سوالی دارید؟

در تمامی روز‌های هفته کنارتان هستیم.

شماره تماس:
۰۲۵-۳۷۸۳۸۹۴۶